Good Wine – імпортер і магазин в одній особі! 3000 вин із 40 країн, 1000 віскі та міцного алкоголю

Пошукова форма

Новини

Філософ і король

18 Серпень 2016

 

 

На Фермерський ринок, який ми проводимо 10 вересня, завітають двоє неймовірних італійців. Лучано Моносіліо, шеф мішленівського ресторану Piperoal Rex у Римі та Рікардо Фелічетті – голова сімейного бізнесу Pastificio Felicetti, президент Міжнародної організації пасти. Минулого приїзду італійці, перериваючи один одного, розповіли про секрети успіху, пасту і що відбувається після досягнення вершини.

 

ЛУЧАНО МОНОСІЛІО

 

Я використовував різні пасти, але близько трьох років тому, почавши працювати із Фелічетті, перейшов виключно на пасти Рікардо. Тепер я маю ще одного друга та улюблену пасту Monograno. Ці спагеті є менш крохмалистими та мають щільну структуру. Саме тому мій вибір припав на спагеті Рікардо. Із них я готую одну з найважливіших для мене страв – карбонару.

 

Мене називають королем карбонари. Я не заперечую. Карбонара для мене є чимось особливим. Якщо хочете, це моє друге «я». Моя карбонара не є найкращою у світі. Це моє особисте прочитання цієї страви. Моя карбонара – це поєднання традиційного та авторського. Ми дивимося у минуле, одночасно шукаємо щось у майбутньому. Ми виправляємо деякі помилки минулого. До мене приїздять з усього світу. Ці люди бажають скуштувати мою пасту. Тому рецепт лишається незмінним. Я не маю права не виправдати їх сподівання. Через це я готую те саме. Це дуже складно. Проте я стараюся.

 

Моя бабуся майже щодня готувала лазанью. У неї вона завжди пригорала зверху. Це не правильно – вам всі скажуть про це. Але для мене і мого брата не було та немає лазаньї смачніше. Іноді помилка – саме те, що потрібно.

 

РІКАРДО ФЕЛІЧЕТТІ

 

Я виріс у горах, тому я знаю, що таке видиратися вгору. Ви маєте вузький простір для шляху. І коли ним повзеш, завжди є хтось за твоєю спиною, кому конче потрібно на ту саму вершину, що й тобі. Вершина реальна, проте варто лише підійнятися – вона зникне. І ти  разом з нею. Коли до тебе приходить натхнення, твоє завдання – утримати його в собі надовго. Як викликати натхнення? Ну, ось є порожня пляшка, подивіться  щось у ній є, чи не так?

 

 

Італійську кухню складно кодифікувати: у Римі  одні правила і смак, у Мілані  інші. Все тому, що культури відмінні. Наприклад, на півдні Італії рис не вживають. Але пасти з’їдають щорічно до 40 кілограмів на людину. На півночі – удвічі менше. Я пишаюся всіма видами своєї пасти. Але особливо близька мені Spaghettoni Matt, із яких Лучано готує свою карбонара.

Коли італійці сідають до столу, вони завжди про щось говорять, діляться враженнями Тобто ми не просто вживаємо їжу. Ми так живемо. Тому я продаю не лише пасту, я маю повний пакет, який, окрім якісного продукту, містить і емоції.

 

Якось запросив всіх своїх друзів і гордо заявив їм: «Приготую для вас карбонара!» З часом, правда, довелося дзвонити Лучано із іншої кімнати та шепотіти в трубку: «Допоможи! Як ти це робиш?»

 

Я собі це кажу і вам скажу: якщо вам не вдасться така паста, як у Лучано (а вона не вдасться, тому що ви не Лучано), не сумуйте. Ви все одно матимете відмінну вечерю. Із цією пастою неможливо схибити. Вона солонувата і солодкувата, вона хрумтить і водночас є м’якою.

Немає жодного секрету – всі знають, з чого готується карбонара. Секрет – у балансі інгредієнтів.

 

ЛУЧАНО МОНОСІЛІО

 

 

Рікардо має рацію. Секрет  у постійності винайденого балансу. Можна бути найталановитішою людиною світу, але не можна вийти на омріяний шлях без належної праці та практики. Намагатися щодня. Лише так. Щодня важко працювати. Щодня навчатися. Шукати. Бути чуйним. Ось так можна спробувати залишатися найкращим. Це складно. Але варто пам’ятати, що існує багато речей, які не залежать від тебе. Адже ти можеш бути найкращим шефом, проте не мати грошей, не мати ресторану. Мені пощастило і з першим, і з другим. Люди говорять, що я щасливець. А я не щасливець, я працюю щодня.

 

Рівняюся лише на себе. Якщо почну на когось задивлятися, втрачу себе, свій талант. Якщо мені потрібно надихнутися, достатньо походити ресторанами, що мають дві або три зірки Мішлен. Дуже бадьорить.

 

 

Італійська кухня є досить простою. Берете томати, пасту, оливкову олію і ви вже у кроці від успіху. Готуючи фуагра, необхідно дотримуватися правил, а в італійській кухні ви вільні – змінюйте, комбінуйте. Щоразу я роблю те саме, проте кожний мій новий день відрізняється від попереднього. А найщасливішим я був учора, коли був надто виснаженим та голодним.

 

Пасту Pastificio Felicetti можна придбати у магазинах Good Wine або замовити доставку онлайн за допомогою послуги "Особистий Помічник".

Спасибо, ваше мнение важно для нас!