Good Wine – імпортер і магазин в одній особі! 3000 вин із 40 країн, 1000 віскі та міцного алкоголю

Пошукова форма

Новини

Дерево, олива, месьє та його дружина

13 Квітень 2016

 

Валері і Ремі Ребюль живуть у регіоні Прованс, в Château d'Estoublon, де оливкове масло почали виготовляти ще 1731 року. Сімнадцять років тому шато дісталося подружжю і пара Ребюль-Шнайдер досягла успіху. Ремі Ребюль прилетів у Good Wine, щоб розвінчати міф про ледачу французьку знать, та водночас розповісти, чому деякі пляшки їхніх масел нагадують парфуми і хто такий Oil Olo.

 

НА ПИТАННЯ, ДЕ ВИРОБЛЯЮТЬ оливкове масло, кожен вам відповість: ну, звичайно, в Іспанії. Потім вже в Італії і Греції. Людина обізнана додасть: Південна  Африка. А масло із Франції – це один відсоток всієї цієї історії. Поки що один відсоток. Отже, працюємо ми важко та багато.

 

МОЄ МАСЛО ВИРОБЛЕНО ІЗ ОЛИВОК, які виросли у певному регіоні Провансу. І я використовую лише ці оливки. Звісно, я можу купити у іспанців стільки сировини, скільки матиму змогу обробити. Проте я не роблю цього. Інакше до чого тоді вся ця метушня навколо продукту та продумане вибудовування бренда?

 

ОДНОГО СЕЗОНУ – якого, я не скажу вам ніколи – мені довелося докупити десять відсотків оливок, щоб задовольнити споживчий попит. Проте зробив я це в Провансі. Про жоден з інших регіонів, а надто – інші країни, не могло бути й мови.

 

МИ ЗБИРАЄМО ОЛИВКИ У МОМЕНТ, коли вони змінюють свій колір – із середини жовтня до Різдва. Ми не зриваємо їх зеленими або чорними. Забудьте про сорт «зелена оливка» та «чорна оливка». Всі оливки світу зелені та чорні, але у різну пору року. Це ж питання стиглості.

 

ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ЗЕЛЕНУВАТО-ЖОВТІ, зеленувато-коричневі, пурпурні, фіолетові, темно-коричневі оливки. Словом, всіх кольорів, які можете тільки уявити між зеленим та чорним. Що зеленіша оливка, то інтенсивніший аромат, що більш стигла – то масло більш м’яке. Наше масло, як зараз вам зрозуміло, збалансоване за смаком – м’яке, із інтенсивним ароматом.


 

НАЙДЕШЕВШИМ ОЛИВКОВИМ МАСЛОМ, про яке я пам’ятаю, було іспанське врожаю 1991 року. Щоб зібрати та обробити оливки, на урядовому рівні було ухвалено рішення залучити армію для допомоги фермерам, які божеволіли від щедрості природи.

 

ОДНОГО ДНЯ МЕНІ ПОКАЗАЛИ ВІДЕО із магазину: японські туристи підходять до полиць із моїм маслом, відкривають пляшечку та оббризкують себе їм з голови до ніг. Вже за хвилину їхнє волосся та одяг вилискували. Мене умовляли викласти ролик на Youtube. Я відмовився.

 

НЕМАЄ ТАКОЇ ПРОФЕСІЇ – творець блендів оливкового масла. Проте у нас працює людина, яку ми прозвали Oil Olo, такий собі оливковий мужик. Він створює круті бленди. В блендах нашої марки можна відчути спаржу, лист томата, артишок.

 

ФРАНЦУЗ НЕ КУПИТЬ ПЛЯШКУ, якщо не буде бачити, що в ній. Тому наше масло розливається у світлі пляшки та половина врожаю продається у Франції. А ще французу немає необхідності розповідати, що масло потребує захисту від світла та повітря. Максимальний строк зберігання закритого масла – два роки. Проте не будьте дитиною. Відкрили пляшку? Закінчіть її протягом двох-трьох тижнів. Особисто у мене півлітра витрачається за два-три дні.

 

МОЖУ ПІДІЙТИ ДО ДЕРЕВА та пожувати оливкові листя. Безсумнівно, я щаслива людина.

 

ВИ Ж ЛЮДИ ОБІЗНАНІ – після нагрівання до 220 градусів всі масла стають  однаковими. Це просто пальне. Є над чим замислитися, правда? Натомість краще не перейматися, а вживати моє масло з сирами, пастою, рибою та салатами. Із тією їжею, яка  допомагає маслу розкритися.

 

МОЖЕШ ХОЧ НА ГОЛОВІ СТОЯТИ, але зібрати сімсот кілограмів з гектара. А наступного року з того ж місця прибуде шість тисяч тонн.

ЯКЩО ВИ ДУМАЄТЕ, що всі ці пляшечки – це маркетинг, ви помиляєтесь у тому сенсі, що п’ятилітрова жерстяна коробка нашого масла продається за тією ж ціною, жодних знижок.

 

ОЛИВКОВЕ МАСЛО ВИРОБЛЯЮТЬ вже не одну тисячу років. І якщо ви запитаєте  мене, чи можна придумати дещо нове, я відповім вам: ні. Проте сьогодні я маю можливість підходити до процесу більш технологічно. За ті сімнадцять років, які ми виробляємо масло, його смак змінився. Він має постійний рівень якості. Можливо, розчарую небагатьох любителів, але аромату гнилих оливок та прілого листя в ньому немає.

 

2012 РОКУ GALERIES LAFAYETTE святкував сторіччя та нас також запросили, оскільки ми увійшли до сотні найкращих постачальників Lafayette Gourmet. Гадали, що їдемо відпочивати, проте нас попросили підготувати презентацію нашого масла. Моя дружина за два дні придумала дизайн та дібрала кольори до пляшки, яка багатьом нагадувала флакон парфумів. Срібний ковпачок, чорна етикетка, білий шрифт. Відтоді білий, чорний та срібний – наші кольори.

 

ЩОРІЧНО CHANEL У СВОЄМУ ПАРИЗЬКОМУ ОФІСІ організовує обід для дванадцяти видатних жінок. На один з них запросили і мою дружину Валері. Захопившись розмовою, представник дому зізналася, що днями сімнадцять топ-менеджерів бренда сиділи в одній кімнаті та тривалий час витріщалися на флакон парфумів Chanel №5 та на пляшку нашого масла, намагаючись віднайти подібність. Адже всі говорили, що наш дизайн – це плагіат. Як наслідок, самі менеджери Chanel не знайшли нічого, що б давало підстави говорити про це. «Браво, Валері!» – ось що сказали в Chanel моїй дружині. До речі, у нас є пляшечка, подібна до трюфеля. Тільки не треба бігти до трюфеля та розповідати йому про це.

 

Я ВСТАЮ О ШОСТІЙ РАНКУ щодня і беру участь у всіх процесах виготовлення  масла без винятку. Я головний, і, коли ми починаємо збирати врожай, вирішую я. А вирішивши, йду та збираю. Не дивіться на мій піджак та черевики. Подивіться на мої руки».

 

Наш сервіс «Особистий помічник» надасть вам допомогу у виборі найкращого масла для будь-якої страви, оформить замовлення і оперативно доставить його за призначенням.

Спасибо, ваше мнение важно для нас!