Good Wine – імпортер і магазин в одній особі! 3000 вин із 40 країн, 1000 віскі та міцного алкоголю

Пошукова форма

Новини

Питання Айяну Скотту: хто такі незалежні ботлери?

18 Березень 2016

Ми продовжуємо 10-серійне інтерв’ю-шоу «Запитай у Айяна». 55-річний шотландець Айан Скотт – експерт із віскі, який за свою багаторічну кар’єру встиг попрацювати і на виробництві (Springbank Distillery), і в торгівлі, і в просуванні скотчів. Весь березень він гостює у Києві, дає у Good Wine майстер-класи та із задоволенням відповідає на будь-які питання, в тому числі і щодо віскі.

 

Незалежні ботлери існують вже мало не 200 років -  Cadenhead’s були першими (1842). Їх сутність полягає у тому, що вони купують у винокурень діжки із витриманими спиртами та випускають власні релізи, які є недоступними в офіційних лінійках віскі тих же винокурень. Протягом останніх декількох років їм приходиться скрутно – витриманих спиртів почало не вистачати, я знаю декілька винокурень, які раніше охоче продавали незалежним ботлерам спирти, а зараз відмовляють, побоюючись, що самим може не вистачити. Тому, за моїми спостереженнями, незалежні ботлери стали останніми роками частіше випускати віскі категорій blended malt та blended. Я знаю, що дехто недолюблює  "бленди", але саме такі продукти допомагають нести «гарну звістку» про скотч новачкам. Та й "бленди" бувають різними – наприклад, Black Bull від Duncan Taylor містить 50% «солодів».
 

Із представлених у Good Wine ботлерів вважаю за необхідне згадати Blackadder, особливо їхню лінійку rawcask віскі, тобто віскі, що потрапляє у пляшку із діжки, минаючи будь-які фільтрації та редукції водою. І Gordon & MacPhail, фірму, що належить сім’ї Аркартів вже понад сотню років, та відому тим, що незважаючи на вражаючу кількість різноманітних релізів, практично не помиляється.
 

Колись незалежні ботлери були виключно шотландським явищем, зараз же їх можна віднайти по всій Європі. У Good Wine я, наприклад, відкрив для себе декілька нових імен: німецький Maltbarn, бельгійський The Nectar of the Daily Drams. Відмінні віскі. Як вони добувають діжки із такими чудовими спиртами – загадка для мене. Вочевидь, що з кожним роком робити це стає дедалі складнішим. Я називаю це «темним мистецтвом» - уміння домовитися та дістати діжку віскі у винокурні, яка не надто й воліє продавати її на сторону. У таких справах надзвичайно важливим є те, кого знаєш ти та хто знає тебе.

 

Свої питання щодо віскі ви можете поставити Айану Скотту особисто у будь-який будній день у відділі міцного алкоголю магазину Good Wine на Мечникова. Розклад  майстер-класів у рамках "Школа Скотча".

 

Спасибо, ваше мнение важно для нас!