Good Wine – імпортер і магазин в одній особі! 3000 вин із 40 країн, 1000 віскі та міцного алкоголю

Пошукова форма

Новини

Класичні види стейків: rib eye

26 Листопад 2015

Якісний стейк – це смачно приготований шматок м’яса. Однак для бездоганного результату у такому простому процесі важливими є десятки нюансів: порода бичків, відгодовування, частина туші, температура м’яса та поверхні, на якій його готують. Для того, щоб правильно підібрати поєднання факторів, традиційно починають із частини туші, з якої вирізано стейк – це найперший фактор. Вона значно впливає на смак та визначає назву стейка. Цікаво, що рібай стейк купити у Києві міг кожний, навіть не підозрюючи, що це рібай: у звичній системі рубання туш на базарах та в супермаркетах ця частина традиційно іменувалася товстим краєм. Це спина ближче до шиї. У сучасній культурі споживання м’яса її краще знають як рібай, а стейки вирізають із отруба, за яким визначають якість всієї туші.

Ціна на рібай стейк задежить від другого та третього факторів - раціону харчування тварини та витримки, дозрівання м’яса. Соковитість м’ясу надає свіжа трава, якою тварина харчується на пасовищах, а подальше відгодовування зерном сприяє  формуванню жирових прошарків. Мармурова яловичина і отримала назву через те, що  структурою подібна до порізаного прожилками каменю. Ніжне м’ясо, завдяки  наявності численних тонких жирових прошарків, що плавляться, стало класичним вибором для соковитих стейків із яскравим смаком.

У витонченій справі вибору м’яса довіра до виробника є однією із запорук успіху. Сьогодні американська компанія Creekstone Farm є найкращою американською фермою, що виробляє яловичину із бичків породи чорний ангус. І шеф-кухарі США, Європи та Японії, а саме Babbo, Balthazar, Café Boulud, China Grill, Del Posto, Pastis, Porter house New York неодноразово це доводили. Компанія, що була засновано Джоном та Керолом Стюартами 1995 року як фермерське господарство із вирощування бичків породи «чорний ангус» у Кембелсбурзі, штат Кентуккі, згодом перетворилася на велике виробництво. Завод площею 90 тис. кв. м має потужність у 150 голів/година, що удвічі менше за середній показник у галузі, та вдесятеро менше, ніж у великих м’ясних виробників у США, над проектуванням якого працювала Темпл Грандін, одна із провідних світових вчених у галузі сільського господарства, відома своїм гуманним ставленням до тварин. Її метою  було мінімізувати стрес та страх тварин, які негативно впливають на якість м’яса. У 2003 році власники компанії Джон та Керол налагодили випуск преміальної яловичини Creek stone Farms Premium Black Angus, а ще за рік - «натуральної» яловичини Creek stone Farms Natural Black Angus. Відмінність - у нюансах харчування тварин, в обох випадках у виробництво йдуть лише відбірні чорні ангуси із контрольованою генетикою.

Добре приготувати рібай стейк у Києві можна і у домашніх умовах. Для цього важливо вибрати гарне м'ясо та скористатися підказками кухарів. Наприклад, брати до уваги, що  ідеальна ступінь просмаження стейка рібай – Medium Rare, коли м’ясо лише доведено до стану відсутності крові, із соком яскраво вираженого розового кольору. Готують стейк слабкого просмаження за 190—200 С протягом 4—5 хвилин, а температура всередині готового м’яса має сягнути 55—60 C. Спробуйте замовити рібай стейк різних виробників і витримки – від молодих бичків до витриманого американського мармурового м’яса.

Купити rib eye стейк можна у магазинах Good Wine, а також замовити онлайн за допомогою послуги «Особистий Помічник».

Спасибо, ваше мнение важно для нас!