Good Wine – імпортер і магазин в одній особі! 3000 вин із 40 країн, 1000 віскі та міцного алкоголю

Пошукова форма

Новини

Генацвале. Сулугуні та імеретинський сир.

17 Грудень 2015

Для того, щоб наважитися виробляти сир, як свідчить практика, необов’язково від початку бути професіоналом у цій галузі – буває достатньо почуття «за державу прикро». «Ідея виробництва грузинського сиру за традиційною технологією народилася через засилля неякісного продукту під назвою «Сулугуні» в Україні, який знеславлював добре ім’я  одного із найдавніших сортів сиру на землі та зачіпав гордість представників грузинського народу», - говорить рекламіст та маркетолог Оксана Гончар.

 

Її чоловік Лаша Мукбаніані, дипломат та політичний консультант, та його брат Звіад, політик та в минулому депутат грузинського парламенту, саме і виявилися людьми, чию  гордість було зачеплено.

 

 

Для замовлення грузинського сиру якісного та оригінального виробництва зовсім не обов’язково купувати його безпосередньо у Грузії. 

 

В Україні, на думку братів Мукбаніані, є дуже гарні умови для випуску таких сирів, оскільки місцеве молоко багате на білок, що є для них вирішальним параметром. Західна Україна була обрана для будівництва заводу через чистоту регіону і високу якість молока. У виробництві використовується цільне коров’яче молоко фермерських господарств Тернопільської області, розташованих в радіусі 40 км від заводу, що забезпечує максимальну свіжість та однорідність молока.

 

У побудові технологічного  циклу, устаткуванні обладнанням, підборі та підготовці персоналу сімейству Мукбаніані надавав допомогу відомий у Грузії власник молочної ферми та сировар Каха Аланія. Він і сьогодні продовжує їх консультувати. Наразі штатним технологом на заводі є Руслан Начкебія, який має великий досвід роботи на сироварних заводах Грузії, Росії, а відтепер - і України.

 

Таким чином, класичний грузинський сир — сулугуні та імеретинський – виробляється із  абсолютним дотриманням традицій безпосередньо в Україні. Ціна грузинського сиру українського виробництва є досить прийнятною, оскільки не має шалених  націнок, які б з’явилися через врахування у вартості доставки з історичної батьківщини продукту - Грузії.

 

Для сулугуні молоко сквашують сичужним ферментом у сироварній ванні. Із отриманого зерна формують брикети сиру для подальшої обробки (або голівки готового сиру - імеретинського). Після чого ванну знов наповнюють молоком, нагрівають його, занурюють у нього отриманий сирний брикет та плавлять до отримання однорідної тягучої маси, із якої потім формують голівки сулугуні. Надалі відбувається лише обробка сольовим розчином. І більш нічого, жодної хімії. Тому справжній сулугуні має шарувату структуру, в якій помітні краплинки молока.

 

Другим головним сиром грузинської кухні, хоч, насправді, першим, оскільки саме він з’являється найпершим при виробництві, є імеретинський сир (бринза). Це дуже ніжний, майже несолений сир, за смаком ближчий до адигейського. Вважється навіть кориснішим, оскільки є джерелом  кальцію та інших поживних речовин. Правильний хачапурі готується саме з імеретинського сиру.

 

Любителі сирів та хачапурі мають змогу купити грузинський сир у Києві в мережі супермаркетів Good Wine у відділах гастрономії або скориставшись зручним онлайн-сервісом доставки продуктів.

 

Спасибо, ваше мнение важно для нас!