Good Wine – імпортер і магазин в одній особі! 3000 вин із 40 країн, 1000 віскі та міцного алкоголю

Пошукова форма

Новини

Сир, блюдо та зима в одному слові - раклет

29 Грудень 2015

Як і фондю, слово “раклет” асоціюється із стравою із розплавленого, тягучого сиру. Але на відмінність від фондю, більш нагадує щільну основну страву, ніж закуску. Традиційний раклет подают із картоплею, маринованими огірками, соусами та  декількома видами м’яса та ковбас, а у приготовану суміш вмішують шматочки гарячого, розплавленого на відкритому вогні однойменного сиру. Цей сир - основа страви, яку сьогодні вважають найдавнішою національною стравою Швейцарії. Замовити сир раклет напередодні Нового року – значить на 100% потішити смакові рецептори гурмана.

У перекладі з французької “раклет” значить шкребок. У шістнадцятому столітті в кантоні Валє вперше почали викладати голівки сиру-прородителя раклета над деревним вогнищем, а потім зішкрібати підплавлені шматочки, вмочаючи та змішуючи їх із їжею. На честь розумної та смачної ідеї, а також зважаючи на метод приготування, від 1874 року і страва, і власне сир офіційно дістали назву “раклет”. 

“Швейцарську компанію Cremo було засновано 1927 року, і вона швидко стала лідером на світовому ринку молочной продукції. Завдяки чесному зберіганню традицій Cremo має особливий статус, тому ми обрали компанію основним постачальником швейцарських сирів у Good Wine. Всі вони мають сертифікати AOC (Appellation d'origine contrôlée), що гарантують походження із певної території, контроль якості сировини та аутентичність технологій сироваріння. 
Найкращий раклет – це 29-31 см пресовані голівки сиру із оранжево-коричневою, ледь  маслянистою скоринкою. Власне сир повинен мати однорідну кремоподібну структуру із рідкими повітряними дірками розміром з горошину чи менше. За смаком сир солодкуватий, ароматний, із молочними та нотами грибниці. Вживають раклет не лише у підплавленому вигляді: витримані до 6 місяців голівки нарізають невеликими шматочками та подають із аперитивом або легкими білими та рожевими сухими винами.
 

Замовити сир раклет можна онлайн за допомоги послуги «Особистий Помічник». Раклет купити у Києві також можна у магазинах Good Wine.

Спасибо, ваше мнение важно для нас!