Новини

Солодкі вина + десерти. Чому б і ні?

22 Січень 2015

У рубриці «Еногастрономія» журнал Guide to Good Wine  задався питанням, з якими винами слід поєднувати різні десерти і чи потрібно це робити в принципі.

 

У ході підготовки до дегустації редакція журналу зіткнулася з дуже несподіваним упередженням: десерти не можна поєднувати з солодкими винами, бо вийде «масло масляне». Відразу скажемо: десерти варто поєднувати саме з солодкими винами, бо інакше смак сухого вина буде спотворений до невпізнання. З іншого боку, заздалегідь зрозуміти, які саме вина повинні поєднуватися з конкретними десертами, неможливо, тому ми озброїлися всіма можливими типами солодких вин — пізнього збору, айсвайном, із винограду, ураженого благородною цвіллю ботрітіс, кріпленими.

 

У цілому висновки неоднозначні — визначили кілька вдалих і несподіваних поєднань (наприклад, ванільний еклер із витриманою мадерою), але не змогли простежити їхню закономірність. Одне можна стверджувати напевно: чим солодшим і густішим є десерт, тим солодшим і густішим повинно бути вино до нього. У кінцевому підсумку прийшли до того, що наприкінці трапези необхідно визначитися, що саме буде вашим десертом — солодке блюдо або солодке вино, тому правильно їх поєднувати — надто скрутно.

 

 

Два різних тістечка, які об’єднує щедра присутність в їхньому складі шоколаду. «Захер», що містить в собі абрикосовий джем, в цілому трохи сухіший, ніж тістечко з шоколадного та горіхового мусу з шоколадним бісквітом. Шоколад дуже в’язка субстанція, якій вину складно протистояти. Навіть якщо перший ковток видався вдалим, у наступних вино не відчувається. Як і передбачалося, тут добре впоралося  порто от Taylor’s  — у нього достатньо тіла, а його танін допомагає побороти маслянистість шоколаду.

 

Простакувате на вигляд безе виявилося першим на черзі. Дуже швидко воно показало, що зовсім не простакувате! З банального поєднання яєчного білка та цукру виходить сухуватий, легкий і дуже солодкий десерт. Перепробувавши з ним по черзі всі десять вин, зупинилися на червоному речото, яке завдяки танінам і легким овочевим ноткам єдине змогло приборкати солодкість, дати поєднанню соковитість і не спотворилося саме в смаку.

 

Зефір у порівнянні з безе є істотно менш солодким. Завдяки яблукам у своєму складі він виявився м’якшим і соковитішим. Певний смак задавала присутня в зефірі ваніль. Добру пару йому склав німецький айсвайн від Dr. Loosen. У його ароматі також були нотки запечених яблук, а типовий для айсвайну баланс солодкості та кислотності чудово вписався в структуру зефіру.

 

Незважаючи на те, що макарони бувають всіляких кольорів і, відповідно, смаків, є особливість, яка всіх об’єднує,—- мигдальний присмак і соковита текстура самого печива з солодкою кремовою начинкою всередині. Спочатку печиво тане в роті, потім з’являється обволікуючий смак начинки. Це цікавий збалансований десерт, що вимагає такого ж складного та збалансованого вина. Ним стало біле речото від Suavia, якому завдяки помірній солодкості та розвинутому смаку й аромату вдалося підіграти вираженій фруктовості макаронів, не перебивши при цьому їхню ніжну текстуру.

 

Традиційний еклер із соковитою кремовою начинкою, в даному випадку з ванільною. Наскільки банальним не був би такий десерт, поєднання з ним видалося вражаючим. Мабуть, найкращим за цю дегустацію. Мадера від Henriques&Henriques, на перший погляд, не мала нічого спільного зі смаком еклера: смажений мигдаль, легка пряність, типові тони окисленості, які французи називають терміном rancio. Однак поєднання виявилося багатогранним, що народило, крім основних, абсолютно нові й дуже гармонійні відтінки смаку. Цей той приклад, коли протилежності доповнюють один одного.

 

Повну статтю читайте в останньому зимовому номері журналу Guide to Good Wine (№ 18).

Спасибо, ваше мнение важно для нас!