Good Wine – імпортер і магазин в одній особі! 3000 вин із 40 країн, 1000 віскі та міцного алкоголю

Пошукова форма

Новини

Що таке справжня органіка?

Не всі знають, що таке «органіка», хтось ставиться до таких продуктів скептично, а хтось бачить в них панацею. Давайте розберемося у всьому по порядку.

 

  • Органіка — це не просто продукти без хімії та ГМО, органіка — це особлива філософія.

 

Органічне виробництво має бути натуральним у всьому, воно має на увазі турботу про природу, людей і навколишній світ на всіх етапах.

 

Органічна продукція:

  • Вирощена і виготовлена без використання ГМО та їх похідних
  • У ній немає хімічно синтезованих консервантів, барвників, ароматизаторів, стабілізаторів і загусників
  • Проводиться без використання шкідливих технологій
  • Вирощена без використання хімічно синтезованих пестицидів, добрив та іншої агрохімії
  • В органічному тваринництві заборонено використання антибіотиків, гормонів та стимуляторів росту.

ФАКТ 1. Тільки сертифіковані продукти, які мають спеціальне маркування (про нього ми розповімо нижче), можуть офіційно називатися органічними. Всі інші позначення і такі приставки як «біо-» або «еко» — всього лише маркетинг.

 

ФАКТ 2. В Україні існує нормативна база, що регулює виробництво органічної продукції і її маркування - ЗУ «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини». Але в ній йдеться про те, що підприємець / компанія, що випускає органічну продукцію, зобов'язана протягом 6 місяців (!) привести свою діяльність згідно із Законом. В результаті багато виробників використовують слова «органічний» або «organic» в назві своїх продуктів, хоча ніякого відношення до органічного способу виробництва не мають.

 

ФАКТ 3. Органічні продукти в Україні сертифікуються однією єдиною організацією, «Органік стандарт», яка керується нормами ЄС. На такій продукції — маркування ЄС «зелений лист» з кодом UA-BIO-609.

 

ФАКТ 4.  Не існує міжнародних правил виробництва органічної продукції. Кожна країна або об'єднання країн, таке як ЄС, має свої правила, яким повинні відповідати продукція, щоб отримати сертифікат і називатися органічною. Хоча багато в чому вони схожі і збігаються на 90-95%.

 

  • У відділі овочів Good Wine ви знайдете органічні огірки від українського фермерського господарства та органічну зелень — петрушку, кріп, кінзу, листя Мангольд, руколу, м'яту, салат Батавия і зелену цибулю.

  • На полицях Good Wine можна зустріти масу продуктів зі знаками, які підтверджують органічне виробництво. Ми суворо відстежуємо всі норми і гарантуємо, що цей знак розміщений на продукті не безпідставно.

 

 Для нас відсутність такого сертифікату зовсім не означає, що продукт є шкідливим або неякісним. Швидше, органічне виробництво — це більш відповідальний підхід і турбота про майбутнє планети в цілому. 

ЗНАКИ, ЯКІ ПОТРІБНО ШУКАТИ:

Цей знак на упаковці підтверджує, що продукт сертифікований відповідно до вимог ЄС до органічного сільського господарства і мінімум 95% його інгредієнтів є органічними. Решту складають ті компоненти, які неможливо отримати органічним шляхом. ВАЖЛИВО! Під знаком обов'язково повинен бути зазначений код інспекційного органу, який видав цей сертифікат, і країни походження вихідної сировини в форматі AB-CDE-999.

 

 

 

 

 

Національний знак Німеччини, який підтверджує органічне походження продукції і її відповідність вимогам ЄС до органічного сільського господарства. До речі, незаконне використання цього знака карається не тільки адміністративними штрафами, але навіть тюремним ув’язненням.

 

 

 

 

 

 

Знак CCPB srl — однієї з найвпливовіших італійських сертифікованих організацій в Італії. Їм відзначається продукція, виготовлена відповідно до регламенту організації, який розширює і доповнює вимоги ЄС до органіки.

 

 

 

 

 

 

Знак органічних сертифікованих продуктів, що належать Міністерству сільського господарства, полювання та риболовлі Франції. Саме на нього 65% французів орієнтуються, коли шукають органічні продукти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Знак організації Demeter підтверджує, що продукт виготовлений відповідно до стандартів біодинамічного господарства, які значно розширюють вимоги ЄС до органіки. Demeter — єдина організація, яка може сертифікувати продукцію з будь-якої країни світу.

 

 

 

Знак організації Fair Trade говорить про те, що сировина була куплена з дотриманням правил цієї асоціації, а це означає, що при виробництві не була використана дитяча і рабська праця та виробник отримав за нього обґрунтовану ринкову ціну. Купуючи такі товари, ми практично робимо життя людей кращим.

 

 

 

 

 

 

 

 

Таким значком ми позначаємо органічні продукти в Good Wine, щоб вам було легше їх знайти. Цей знак ви знайдете практично в будь-якій групі товарів, починаючи з овочів і фруктів та закінчуючи шоколадом і чаєм.

 

 

 

 

 

Купуйте корисне і запасайтеся вітамінами.

Текст за матеріалами газети Good Food.

Спасибо, ваше мнение важно для нас!